Aktualności

Wakacje zaczynają się w Łodzi

03.10.2019

„Biura podróży sygnalizują nam, że oferta na lato przyszłego roku w Łodzi już się sprzedaje. Klienci przekonali się, że lepszych cen niż teraz nie będzie. To jednocześnie dobra prognoza na przyszłość, bo touroperatorzy będą chcieli otwierać u nas nowe kierunki” – mówi dr Anna Midera, prezes Portu Lotniczego Łódź w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej”.

W 2020 roku z łódzkiego lotniska można będzie polecieć  do siedmiu miejsc w basenie Morza Śródziemnego. W ofercie są cztery greckie wyspy: Kreta, Rodos, Korfu i Zakintos. W Turcji, oprócz Antalyi, będzie Bodrum – znakomity punkt wypadowy do zwiedzania Pamukkale, starożytnego miasta Efez i greckiej wyspy Kos. W ofercie pozostanie popularne Burgas w Bułgarii.

„Wiele wskazuje na to, że lato 2020 roku będzie najlepszym sezonem pod względem czarterów od 2012 roku, kiedy latało od nas 12 samolotów czarterowych tygodniowo. Teraz planujemy 11, w tym najwięcej, bo cztery (w środy i soboty), do Antalyi. Dzięki temu pasażerowie będą mogli zaplanować odpoczynek krótszy lub dłuższy niż zwyczajowe siedem dni” – mówi dr Anna Midera.

Pani prezes w wywiadzie podsumowała tegoroczny sezon letnich czarterów. „Był bardzo udany. Odbudowaliśmy zaufanie branży turystycznej do łódzkiego lotniska, współpraca z czołowymi polskimi touroperatorami, takimi jak Rainbow, Grecos, Coral Travel i TUI, układa się bardzo dobrze i z roku na rok się rozwija. Do końca sezonu poleci z Łodzi 35 tysięcy klientów. To trzy razy więcej niż w 2018 roku. Przyszły rok zapowiada się jeszcze lepiej: szacujemy, że obsłużymy nawet 70 tysięcy pasażerów czarterowych” – mówi dr Anna Midera.

W czasie sezonu czarterów łódzkie lotnisko przeprowadzało ankiety wśród pasażerów lecących na wakacje. Wynika z nich, że Łodzi latają mieszkańcy prawie całego regionu łódzkiego, a także województw ościennych: świętokrzyskiego, kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego, a co dziesiąty pasażer pochodzi z województwa mazowieckiego. Byli wśród nich mieszkańcy Płocka, Kielc, Poznania, Warszawy, a nawet Gdańska. Dla prawie 20 procent ankietowanych była to pierwsza w życiu podróż samolotem.

Cały wywiad z prezes Anną Miderą znajdziecie tu: https://www.rp.pl/Linie-lotnicze-i-lotniska/191009829-Wakacje-zaczynaja-sie-w-Lodzi.html